Иса Йео „трябваше да се освободи“ след като получи удар в главата по време на „Произход I“, казва Питър В’ландис

Шефът на Ръгби лигата Питър В’ландис каза, че е “доста очевидно”, че нападателят на сините Исаа Йео “трябва да излезе”, след като получи удар в главата по време на State of Origin I, но процесът, който му позволи да играе, е следван правилно.

Йео изглежда беше контузен в първия мач на мача в сряда вечерта, след като беше съборен на земята след контакт с рамото от разярения Джош Папали’и.

След това заключването на Panthers изглежда показва симптоми, свързани със сътресение, спъвайки се в защитната линия, където за кратко беше подкрепен от Тарик Симс, преди да направи следващия мач.

Полузащитникът на Maroons Камерън Мюнстър, който сочеше и крещеше на люлеещия се опонент, за да привлече вниманието на официалните лица, по-късно каза, че инцидентът го е “разболял”.

„Това не беше ракетна наука“, каза той.

Йео, който каза след мача, че е добре, беше проверен от треньора на сините на терена и отново на полувремето, но беше изчистен от сътресението.

Isaah Yeo изигра 55 минути в State of Origin Game I.(Getty Images: Камерън Спенсър)

Йео изигра 53 минути в мача, като направи 10 удара в атака и 30 удара в защита, когато сините отпаднаха с 16-10.

Йео няма да участва в NRL мача на Пенрит срещу Нюкасъл в неделя.

Говорейки по радио 2GB в петък, В’ландис каза, че макар да смята, че Йео е трябвало да се пенсионира, той е уверен, че независимият лекар в бункера е следвал правилния процес.

„Мисля, че трябваше да излезе“, каза В’ландис.